زندگی خود را دگرگون کنید

1 ) یک مسیر جدید انتخاب کنید: به دنبال یک راه جدید برای رسیدن به مقصدتان باشید. برای رفتن سر کار چه پیاده از پارک رد می شوید یا با اتوبوس می روید، سعی کنید یک مسیر جدید برای خود انتخاب کنید که به شما ایده ها و بینش تازه ای نسبت به محیطتان بدهد.

2) نقش دیگران را بازی کنید: برای لحظه ای هم که شده افکار و نظرات خود را کنار بگذارید و با چشمان یک نفر دیگر به یک موقعیت یکسان نگاه کنید. سعی کنید همان چیزی که آنها می بینند و حس می کنند را ببینید و حس کنید. مهم نیست که در حال دعوا کردن، نگاه کردن به یک مشکل یا سوال باشید، از دیدگاه یک فرد دیگر مطمئنا به درک بیشتری دست خواهید یافت.

3) افکار و قضاوت های غیردوستانه و باورهای محدود کننده خود را بشناسید: «من خیلی چاقم»، «من نمی توانم…»، «اون خیلی خوشگله و من اصلا به نظرش نمیام»، «اون دمدمی مزاجه»، و … این الگوهای فکری منفی را تغییر داده و به مثبت تبدیل کنید. «من هر روز و هر روز خوشگل تر میشم.»، «من می توانم…»، «اون خیلی دوست داشتنی است، دلم می خواد باهاش آشنا بشم»، «آدم جالبی به نظر می رسه» و… شگفت انگیز است که چطور تغییر افکار منفی به مثبت باعث می شود مثبت های بیشتری را در زندگی به سمت خود جذب کنید.

4) چیزهای کهنه را از بین ببرید: با یک خانه تکانی درست و حسابی منزل، جا برای انرژی و ایده های جدید باز کنید. خانه تکانی فضاهای فیزیکی به ما کمک می کند خانه تکانی فکر و دلمان را هم شروع کنیم. درست همانطور که گاهی خودمان را زیر اشیا» کهنه و قدیمی که دیگر هیچ نیازی به آنها نداریم دفن می کنیم، ممکن است روحمان را هم زیر افکار و احساسات کهنه و به درد نخور دفن کنیم.

5) برنامه روزانه زندگی تان را تغییر دهید: اولویت هایتان را ارزیابی کنید، ببینید چه چیزهای بیشترین اهمیت را در زندگی تان دارند، و بعد برنامه روزانه تان را برای تمرکز بیشتر روی اولویت هایتان تغییر دهید.

6 ) به زبان تان دقت کنید: کلماتی که استفاده می کنید، نحوه بیان افکار و احساساتتان را تغییر دهید و آنوقت خواهید دید که انرژی پیرامون تان تغییر می کند. اگر من از یک جمله منفی مثل «تو نمی توانی اینکار را انجام بدی چون خطر داره» استفاده کنم، این احتمال وجود دارد که فرد با من لج کرده و برای ثابت کردن بی خطر بودن آن کار به من، به انجام آن مبادرت ورزد. اما اگر بجای آن جمله از جمله «چطوری می خواهی خطرات اینکار را از بین ببری چون یک کم خطرناک به نظر میاد» استفاده کنم، فرد خیلی بیشتر در مورد آن فکر خواهد کرد و بی فکرانه آن را انجام نمی دهد. زبان ابزار بسیار نیرومندی در تغییر نحوه فکر کردن ما و همچنین واکنش دیگران به ماست.

7) انتخاب کنید که شاد باشید: خودتان منبع شادی خودتان باشید و از دیگرن انتظار نداشته باشید که خوشحالتان کنند. افراد شاد و خوشبخت افراد شاد و موقعیت های شاد بیشتری را به سمت خود جذب می کنند. برای اینکه هر لحظه در زندگی شاد باشید باید به چیزهای مثبت و خوب زندگی و کارتان تمرکز کنید و منفی های آن را کنار بگذارید. برای بو کردن گل ها وقت بگذارید و اجازه ندهید که ناامیدیها در شما رخنه کند و انرژی شما را از بین ببرد.

8) مرتب دعا و مناجات کنید: با عبادت و مناجات از خدای خود تشکر و قدردانی کنید و خواسته های خود را از او طلب کنید. با تعمق به افکار و ایده های جدید دست پیدا کنید. عبادت و اندیشه کردن از مهمترین مسائل زندگی هستند چون ما را به خدا و به روحمان پیوند می دهند. و از طریق این ارتباطات می توانید به افکار بازتر و تازه تر دست پیدا کنیم.

9) ساده کنید: به دنبال واضح و ساده کردن همه چیز باشید. ساده کردن، چه در طریقه زندگی کردن مان باشد چه در نحوه آنالیز کردن یک مشکل، دیدگاه ما را تغییر می دهد و همه چیز را روشن تر می کند.

10) لبخند بزنید: لبخند زدن تاثیر مستقیم فیزیکی بر مغز دارد و همچنین بر نحوه فکر کردن ما نیز تاثیر بسیار مثبتی می گذارد.

منبع: ابتکار