توانایی کنار آمدن با مشکلات

حقیقت این است که خوشبختی، نداشتن مشکل نیست، توانایی کنار آمدن با آنهاست. همیشه نگاهتان به چیزهایی باشد که دارید نه چیزهایی که از دست داده اید. آنچه اهمیت دارد این است که با چیزهایی که برایتان باقی مانده است چه می کنید.

درد، بخشی از رشد کردن است.گاهی اوقات زندگی به این دلیل درها را به روی‌تان می بندد که وقت جلورفتن است. به خودتان یادآور شوید که هیچ درد و غمی بی‌دلیل اتفاق نمی افتد. از چیزهایی که اذیت‌تان کرده درس بگیرید ولی هیچوقت این درس‌ها را فراموش نکنید. فقط بخاطر اینکه با مشکلات دست و پنجه نرم می کنید به معنی این نیست که شکست خورده‌اید. افتادن اتفاق‌های خوب زمان می برد. صبور باشید و مثبت فکر کنید. همه چیز درست خواهد شد؛ البته شاید این اتفاق زود نیفتد اما بالاخره می افتد.یادتان باشد که دو نوع درد وجود دارد: دردی که آسیب می زند و دردی که تغییرتان می دهد. هر دو این دردها به رشد شما کمک می کنند.

همه چیز در زندگی گذرا و موقتی است.هر وقت باران می آید، بالاخره بند می آید. هر وقت ضربه می خورید، بالاخره خوب می شوید. بعد از تاریکی همیشه روشنایی است هر روز صبح طلوع خورشید همین را می خواهد به شما بگوید اما معمولا یادتان می رود و در عوض فکر می کنید که شب همیشه باقی می ماند. اما اینطور نیست. هیچ چیز همیشگی نیست.پس اگر اوضاع زندگی خوب است از آن استفاده کنید چون همیشگی نیست. اگر اوضاع بد است، نگران نباشید چون این شرایط هم همیشه نمی ماند. فقط به این دلیل که در این لحظه زندگی‌تان سخت شده است به این معنی نیست که نمی توانید بخندید. فقط به این دلیل که چیزی اذیت‌تان می کند به این معنی نیست که نمی توانید لبخند بزنید. هر لحظه برای شما شروعی تازه و پایانی تازه است. هر لحظه فرصت جدیدی به شما داده می شود. فقط باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.

نگران‌بودن و شکایت‌کردن چیزی را عوض نمی کند.آنهایی که بیشتر از بقیه شکایت می کنند، کمتر از بقیه کار انجام می دهند. همیشه بهتر است که سعی کنید کاری بزرگ انجام دهید و شکست بخورید تا اینکه هیچ کاری انجام ندهید و موفق شوید. زمانی همه چیز تمام می شود که کاری انجام ندهید و فقط شکایت کنید. اگر به چیزی باور دارید، تلاش کنید. اجازه ندهید سایه‌های گذشته، دریچه رو به آینده‌تان را تاریک کند. اینکه امروز را به شکایت‌کردن درمورد دیروز بگذرانید، آینده‌تان را روشن‌تر نمی کند. به جای آن دست به کار شوید. بگذارید درس‌هایی که گرفته‌اید زندگی‌تان را بهبود بخشند. تغییر ایجاد کنید و هیچوقت به عقب نگاه نکنید و صرف نظر از اتفاق‌هایی که در این راه طولانی می افتد، یادتان باشد که شادی و خوشبختی واقعی فقط زمانی می آید که دست از شکایت کردن بخاطر مشکلاتتان بردارید.

جای زخم‌های شما نشانه قدرتتان هستند.هیچ وقت بخاطر جای زخم‌هایی که زندگی روی‌تان گذاشته است خجالت نکشید. این جای زخم‌ها یعنی درد تمام شده و روی زخم‌تان بسته شده است. یعنی توانسته‌اید بر درد غلبه کنید، درسی بگیرید، قوی‌تر شوید و به جلو پیش روید. اجازه ندهید این زخم‌ها باعث شوند زندگی‌تان را با ترس سپری کنید. هیچوقت نمی توانید جای این زخم ها را از بین ببرید اما می توانید نگاه خودتان به آنها را تغییر دهید.

هر مشکل کوچک، قدمی رو به جلو است. صبرکردن در زندگی به معنی منتظر ماندن نیست؛ صبرکردن توانایی داشتن نگرشی خوب در زمان تلاش برای رسیدن به رویاهایتان است. پس اگر می خواهید امتحان کنید، وقت گذاشته و تا آخر راه را بروید. در غیر این‌صورت، هیچ دلیلی برای شروع کردن نیست. این می تواند به معنی از دست‌دادن راحتی و ثبات‌تان برای مدتی کوتاه باشد. بقیه چیزها، آزمایش کردن قطعیت شماست، اینکه چقدر آن هدف را می خواهید و اگر آن را بخواهید، با وجود همه شکست‌ها و مسائل دیگر انجامش می دهید. و هر قدمی که رو به آن برمی دارید از هر چه که فکرش را هم بکنید حالتان را بهتر می کند. می فهمید که مشکلات اتفاقاتی نیست که سر راه برایتان می افتد، چالش اصلی خود آن راه است و ارزشش را دارد. پس اگر می خواهید امتحانش کنید، راه را تا آخر بروید. هیچ حسی در دنیا بهتر از این نیست.

منفی بودن دیگران مشکل شما نیست. وقتی چیزهای منفی دور و برتان را می گیرد، مثبت باشید. وقتی دیگران می خواهند باعث ناراحتی‌تان شوند، لبخند بزنید. این بهترین و ساده ترین راه برای حفظ انگیزه و تمرکزتان است. وقتی دیگران با شما بدرفتاری می کنند، خودتان باشید. هیچوقت اجازه ندهید تلخی یک نفر شخصیت‌تان را تغییر دهد. هیچ چیز را به خودتان نگیرید، حتی اگر دقیقا منظور خودتان باشد. خیلی کم پیش می آید که آدم‌ها بخاطر شما کاری را انجام داده باشند. آنها کارهایشان را بخاطر خودشان انجام می دهند.مهمتر از همه اینها، هیچوقت بخاطر اینکه کسی گفته به اندازه کافی خوب نیستید، خودتان را تغییر ندهید. زمانی تغییر کنید که می دانید آدم بهتری خواهید شد و آینده درخشان‌تری خوهید داشت. هر کاری که بکنید، چه درست و چه غلط، دیگران پشت سرتان حرف خواهند زد. پس قبل از اینکه نگران چیزی باشید که دیگران در موردتان می گویند، نگران کارهایی باشید که می کنید.

اگر قرار باشد اتفاقی بیفتد، بالاخره خواهد افتاد. همیشه در همه سختی هایی که با آن روبه رو می شوید، نقاط مثبتی هم وجود دارد اما باید بخواهید که دریچه قلب و ذهن‌تان را باز کرده و به استقبال آن بروید. نمی توانید به زور بخواهید بعضی اتفاق‌ها بیفتند. با تلاش در چنین جهتی فقط خودتان را خسته خواهید کرد. در بعضی نقاط فقط باید رها کنید و ببینید چه پیش می آید.در آخر، دوست‌داشتن زندگی به اعتماد به حس‌تان، ریسک کردن، از دست‌دادن به دست‌آوردن خوشبختی و درس گرفتن از تجربه‌های‌تان بستگی دارد. باید دست از نگرانی، سرگردانی و تردید بردارید، به دست پاچگی‌هایتان بخندید، در لحظه زندگی کنید. شاید در آخر دقیقا به آن مقصدی که می خواستید نرسید اما مطمئن باشید همان جایی می رسید که باید می رسیدید.

بهترین کاری که می توانید بکنید این است که به راهتان ادامه دهید.از دوباره بلندشدن از زمین نترسید، بهترین درس‌های زندگی را معمولادر سخت ترین شرایط و از بدترین اشتباهاتتان یاد می گیرید. زمان‌هایی هست که به نظر می رسد همه چیز بد پیش می رود و احساس خواهید کرد که این شرایط سخت همیشه می ماند. اما اینطور نخواهد بود. وقتی احساس کردید که کم کم ناامید و دلسرد می شوید، یادتان باشد که همیشه برای درست‌شدن مسایل، اول همه چیز باید خراب شود. گاهی برای اینکه به بهترین وضعیت خودتان برسید، باید بدترین وضعیت‌تان را پشت سر بگذارید.بله، زندگی سخت است اما شما از آن سخت‌ترید. قدرت هر روز خندیدن را در خودتان ایجاد کنید. برای چیزهایی که قادر به تغییر آن نیستید، استرس نداشته باشید. ساده زندگی کنید. سخاوتمندانه دوست داشته باشید. صادقانه حرف بزنید. با دقت کار کنید و حتی اگر زمین خوردید، دوباره از جایتان بلند شوید. به رشد کردن ادامه دهید.

منبع: آرمان